Most naděje

Co nabízíme

Posláním Mostu naděje je vyhledávat a pomáhat lidem, kteří jsou přímo ohroženi ztrátou bydlení v důsledku nízkých příjmů na hranici chudoby. Dále se věnujeme i lidem, kteří žijí odlišným způsobem života či jejich chování vede k jejich odmítnutí ze strany sousedů či veřejnosti (například osoby po výkonu odnětí svobody, osoby/rodiny žijící ve vyloučených lokalitách, etnické menšiny). Cílem služby je vyhledávat tyto osoby/rodiny a pomáhat jim minimalizovat důsledky jejich chování, aby mohli žít svůj život bez závislosti na druhých i na sociálním systému, dokázali si vyřídit své záležitosti svépomocí a zůstat ve svém domově a být přijímáni blízkým okolím a veřejností.

Kontakty:

Sociální pracovnice: 774 608 811, 731 598 765

Místo poskytování služby

ORP Prachatice - Babice, Bohunice, Budkov, Bušanovice, Drslavice, Dub, Dvory, Hracholusky, Husinec, Chlumany, Chroboly, Chvalovice, Kratušín, Křišťanov, Ktiš, Lažiště, Lenora, Lhenice, Lipovice, Lužice, Mahouš, Malovice, Mičovice, Nebahovy, Němčice, Netolice, Nová Pec, Olšovice, Pěčnov, Prachatice, Radhostice, Stožec, Strunkovice nad Blanicí, Těšovice, Tvrzice, Újezdec, Vitějovice, Vlachovo Březí, Volary, Záblatí, Zábrdí, Zbytiny, Želnava, Žernovice.

ORP Vimperk – Vimperk, Bohumilice, Borová Lada, Bošice, Buk, Čkyně, Horní Vltavice, Kubova Huť, Kvilda, Lčovice, Nicov, Nově Hutě, Stachy, Strážný, Svatá Maří, Šumavské Hoštice, Vacov, Vrbice, Zálezly, Zdíkov, Žárovná.

Podrobnější informace v pdf

Ceník 

Terénní sociální služba dle zákona č. 108/2006 Sb. o sociálních službách je poskytována bez úhrady.

Ceník fakultativních služeb

  • doprava služebním automobilem činí 6 Kč/1 km, platba v hotovosti
  • možnost použití služebního telefonu pro vyřízení úředních záležitostí – bezplatné

Časová dostupnost služby

Služba je poskytována v pracovní dny v době od pondělí do pátku od 7:30 – 16:00, dle potřeb klientů. V případě potřeby se lze domluvit na jiném předem dohodnutém čase.

Kde nás najdete

Vodňanská 375, Prachatice, 383 01 Mapa - Most naděje

 

 

 

 

 


Projekt je financován z těchto zdrojů:

MPSV (v rce 2020 ve výši 877 624,08 Kč), Jihočeský kraj, město Prachatice

Služba je realizována díky projektu:

Obnova a rozšíření vozového parku terénního programu Most naděje farní charity Prachatice

(reg. č. projektu: CZ.06.4.59/0.0/0.0/16_072/0007799)

z projektu získala služba dvě vozidla na zajištění terénních služeb.